fbpx
нед. Јул 5th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО)Шенка низ солзи раскажува за Ѓорѓи: Јас не сум за жалење, тука живеам, се радувам, плачам, чувам внуци, но него го нема …

Актерката со која пораснаа голем број генерации ,Шенка Колозова, во интервју за Бекстејџ зборувала за работите со кои сега се занимава, за животот по смртта на сопругот  Ѓорѓи. Таа пред објективот на Бекстејџ со солзи во очите зборуваше за животот по заминувањето на царот Колозов.

“Пред две години реков: “Мене ми е доста, не можам веќе” и затоа прифатив да бидам зад сцената”.

Во интервју за Бекстејџ, Шенка Колозова, зборувала за работите со кои сега се занимава, за животот по смртта на сопругот Ѓорѓи и за други работи кои се дел од нејзиниот живот.

Шенка, по бројните претстави за возрасни и за деца кои ги играла низ цела Македонија, решила да се повлече од актерството.

Во интервјуто, слушнете како зборува за Колозов.

фото: Архива