чет. Дек 12th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Кривична за Кумановец- превезувал дрва за огрев без лиценца

СВР Куманово поднесе кривична пријaва против Е.О.(48) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“. На 08.10.2019 од с.Гошинце кон брана Липково, пријавениот со товарно моторно возило „мерцедес“ во негова сопственост, вршел превоз без лиценца на огревни дрва со испратници од правно лице од с.Гошинце.

фото: Архива

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com