fbpx
пет. Јул 3rd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Малолетници се истепале во двор од училиште, го нападнале и тој што ги делел

На 15.11.2019 во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор на училиште на ул.„Петре Георгиев“, по претходна расправија, дошло до физичка пресметка помеѓу двајца малолетници од една страна и други двајца малолетници од друга страна, сите од Скопје, при што едниот малолетник физички го нападнал и И.А.(28) од Скопје, кој се обидел да ги раздели. Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

фото: Архива