fbpx
нед. Јул 5th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО)Победник во 9 тата епизода на шоуто „Твоето лице звучи познато“ е Даниел Кајмакоски

Победник во 9. Епизода на шоуто Твоето лице звучи познато е Даниел Кајмакоски, а наградата од 1.000 евра ќе ја додели на Емилија Стаменчиќ која боледува од церебрална парализа и епилепсија.

Пејачот, во улога на Шон Мендес, настапуваше заедно со Едита Арадиновиќ, која имавме можност да ја видиме во улога на Камила Кабејо. Дуото го изведе познатиот хит „Señorita“, а сензуалниот настап беше пресуден за победата.

фото: prt dalymotion