вто. Дек 10th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Рибокрадци од Албанија фатени во кајче од Македонска страна

На 01.12.2019 во 21.00 часот полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода Б.Е.(31) и Б.Ј.(46), двајцата од Р. Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „незаконит риболов“, откако биле затекнати во пловен објект во водите на Охридското езеро на територијата на РС Македонија. Б.Е. и Б.Ј. биле предадени во СВР Охрид за понатамошна постапка.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com