чет. Фев 20th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(Видео) Ѝ се заглавила потпетицата на педалот за гас, девојка од Бања Лука со автомобил заврши во излог

Несекојдневна сообраќајна несреќа се случила денес во Бања Лука.  Девојка со автомобил Пежо влетала во излог на продавница. Како што неофицијално се дознава, на девојка која го управувала возилото и се заглавила штиклата меѓу папучата за гас и кочницата.

Таа возела во кружен тек по што завршила во излог на продавница рушејќи го сообраќајниот знак, а за среќа немало пешаци и избегната е поголема трагедија.

И на продавницата и на возилото е направена голема материјална штета, а автомобилот со кој управувала е службен.

фото: Nezavisne novine