fbpx
нед. Јул 5th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Приведени две лица поради пукањето во Александар Палас

Во полициската станица Карпош приведени се две лица од петмината во кои беше пукано во саботата во хотелот Александар Палас.

Од полицијата велат дека во тек е опсежна полициска операција.

-Проведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат истражни разговори. Со оглед на тоа дека станува збор за опсежна полициска операција која е во тек, во овој момент детали нема да бидат соопштени, велат од МВР.