пон. Дек 9th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ВИДЕО: Прва средба на Јанева и Боки 13 – еве што се случи во судницата

Поради 30-минутното доцнење на спроведувањето на Бојан Јовановски познат како Боки 13 од истражниот затвор „Скопје“ во Шутка, судењето за „Рекет“ не започна на време.

Откако Боки 13 дојде во судницата во придружба на полицаец кој го носеше за рака, тој не се поздрави со неговата пријателка, ексшефицата на СЈО, Катица Јанева. Тој помина покрај неа, трудејќи се да не го забележи нејзиното присуство.

Бојан Јовановски – Боки 13 пристигна во Кривичен суд, судењето за „Рекет“ може да почне

Бојан Јовановски – Боки 13 пристигна во Кривичен суд, судењето за „Рекет“ може да почнеBojan Jovanovski – Boki 13 arriti në Gjykatën Penale

Geplaatst door TV21 op Dinsdag 3 december 2019

Ништо поинаку не беше однесувањето ниту на Катица Јанева. Додека Јовановски влегуваше во судницата, таа гледаше на другата страна, најверојатно со цел, да не дојде во контакт со нејзиниот пријател, за тој тврдеше дека ја злоупотребил.

Очигледно е дека блискоста на на тројцата обвинети за „Рекет“ повеќе не е како порано. Судењето е во тек.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com