fbpx
саб. Јул 4th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Камчев бара 1.5 милиони евра од Боки 13 и Јанева

Адвокатот на Орце Камчев, Александар Михајловски, пред судот рече дека предјавува имотно-правно побарување од 1,5 милион евра. Обвинителката Вилма Русковска рече дека за ова кривично дело противзаконско влијание нема оштетени, има само сведоци.

Судијката го поучи адвокатот на Камчев дека може да биде присутен само како јавност и дека понатаму во граѓанска парница може да поведе понатамошна постапка.