нед. Јан 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

За 30 минути три земјотреси во Италија

Три земјотреси во Италија за само 30 минути. Првиот земјотрес се случил синоќе во 22:55 минути со магнитуда од 3.7 степени според Рихетр, во 23:16 минути регистриран е нов земјотрес со 3.4 степени според Рихетровата скала, а по пет минути уште еден потрес од 2.2 степени. Потрес беше регистриран и утрово во 6 часот и 19 мин.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com