fbpx
пет. Авг 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

16 годишна девојка од Арачиново, грабната од нејзиниот дом

Шестнаесетгодишна девојка била насилно однесена од нејзиниот дом, од страна на нејзиниот 22 годишен дечко од Арачиново. Случајот во полицијата , синоќа го пријавила мајката на девојката.

Според полицискиот  билтен на 08.12.2019 во 20.00 часот во Полициско одделение Арачиново, Н.С. пријавила дека околу 17.00 часот од нивната куќа насилно била однесена нејзината 16 годишна ќерка.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

фото: dailytelegraph.com.au