fbpx
сре. Авг 12th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Трагедија: Почина одбојкарски репрезентативец на Македонија

Денес Струмица ја погоди трагедија во која згасна животот на поранешниот одбојкар на Џио Струмица, Дејан Стојчев.

Стојчев освен тимот на Џио Струмица е поранешен член на кадетската и јуниорската репрезентација на Македонија. Животот на Стојчев прерано згасна на 32 години.

Оваа трагична вест го потресе градот Струмица како и пошироката одбојкарска јавност, објави infovesti.mk.

извор и фото: infovesti.mk.