fbpx
саб. Јул 4th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ВИДЕО: Објавена снимка од моментот кога ракета го погодува авионот кој падна во Иран

Американскиот „Њујорк тајмс“ објави снимка на која наводно се гледа моментот кога украинскиот авион е погоден со ракета во близина на аеродромот во Техеран.

На снимката се гледа помала експлозија на авионот, после која го продолжува летот уште неколку минути и се врти кон аеродромот.