fbpx
вто. Јун 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ФОТО: На плоштадот во Охрид, одамна немало ваква атмосфера без причина за славење

На охридскиот плоштад денеска настапи познатиот македонски џез гитарист и автор, Владимир Четкар. Присутните уживаа во звуците на неговата гитара, а позитивни впечатоци има и градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески. Тој сподели фотографии на социјалните мрежи, изразувајќи благодарност до Четкар.

„Прекрасно музичко уживање денеска на Градскиот Плоштад во Охрид“, напиша Георгиески.

 

Прекрасно музичко уживање денеска на Градскиот Плоштад во Охрид.Благодарност до Vladimir Cetkar и неговата екипа.

Geplaatst door Константин Георгиески – официјална страна op Zaterdag 11 januari 2020