нед. Јан 12th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Експлозија во резиденцијата на Ѓукановиќ – полицијата демантира

Во вила „Горица“ во Подгорица, која ја користи црногорскиот претседател, Мило Ѓукановиќ, и владата на Црна Гора за прием на високи гости и странски делегации, се случила експлозија, јави „Вечерње новости“.

– Станува збор за помал електричен дефект, кој брзо е отстранет. Експлозија немаше како што пренесоа некои медиуми со цел да се создаде паника, наведува полицијата.

фото: Архива

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com