пон. Јан 13th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Исчезна возачот кој ја предизвика сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ

Возачот и турскиот државјанин Алсин Левант кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која животот го загуби пејачот Шабан Шаулиќ и неговиот клавијатурист Мирсада Кериќ, исчезнал од градот Гитерсло, каде живеел до неодамна пишуваат српските медиуми.

36 годишниот Турчин се уште чека судење.  Тој се брани од слобода и единствениот осомничен за страшната сообраќајка.

Никој во локалниот суд не сака да коментира каде е осомничениот и зошто досега не е почнат судскиот процес.

фото: Архива

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com