пон. Јан 13th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Оружен грабеж во аптека во Скопје

Разбојник вооружен со пиштол ограбил аптека во трговски центар во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера околу 17,45 часот во Скопје, во аптека во трговски центар било пријавено дека едно лице со закана со пиштол извршило разбојништво и од вработените одзело пари.

СВР-Скопје презема мерки за расчистување на случајот.

фото: Архива

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com