пон. Јан 13th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Во домот на неговиот дедо чувал марихуана, амфетамин и хашиш

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Т.(24) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Пријавениот, неовластено, поради продажба во својот и во домот на неговиот дедо чувал 2,6 кг. марихуана, како и амфетамин и хашиш. Дрогата била пронајдена при претреси во неговиот и домот на неговиот дедо, извршени на 10 и 11 јануари, врз основа на судска наредба. По спроведена постапка, од страна на истражен судија на претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

фото: Архива

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com