пон. Јан 13th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Арсовски и Шилегов се „спукаа“ на ФБ, кој лаже?

Фејсбук преписка помеѓу градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов и портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димса Арсовски. Преписката започна откако Арсовски на својот Фејсбук профил го прозва градоначалникот Шилегов дека власта е на прав, а градот Скопје е град на мобилност, фотографија од обележан сообраќаен знак за заштита на ранливите учесници во сообраќајот.

Градоначалникот Шилегов на тоа му одговори дека сликата е уште од пред тој да стане градоначалник. Еве ја преписката во целост:

Власта “на прав пат”.. 🔙Скопје – град на мобилност во Европа.. 🤦‍♂️

Geplaatst door Dimsa Arsovski op Maandag 13 januari 2020

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com