fbpx
вто. Мај 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Со трактор паднал во провалија, пренесен во болницата „Св. Еразмо Охрид“

На 13.01.2020 околу 13.00 часот во с.Опеница, охридско, Б.В.(56) од с.Опеница, додека управувал трактор без регистарски таблички, изгубил контрола над тракторот и паднал во провалија. Во незгодата, Б.В. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во болницата „Свети Еразмо Охрид“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

фото: Архива