вто. Јан 14th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Изгоре угостителски објект во Бутел, нема повредени

На 14.01.2020 во 01.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во угостителски објект на ул. „Томе Пуре“ во Скопје. Со пожарот бил зафатен задниот дел од објектот, во кој имало повеќе стари гуми од возила, кровната конструкција на објектот и помошната просторија, сопственост на А.С., како и товарно возило „рено мастер“, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое било паркирано во непосредна близина.

Пожарот бил локализиран од екипа на Противпожарната бригада Скопје, а повредени лица нема. Извршен е увид, информираат од МВР.

фото: Архива

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com