fbpx
нед. Авг 2nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Скопјанец избоден во грб од сосед

На 14.01.2020 околу 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Д.(44) од Скопје со убодни рани во пределот на грбот. Според пријавеното,  повредите му биле нанесени во дворот од неговата куќа на ул.„376“, од соседите Б.М. и А.Н., и двајцата од Скопје, по меѓусебна вербална  расправија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

фото: Архива