fbpx
чет. Јул 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Нападнати полицајци кои постапувале по пријава

На 14.01.2020  полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода С.Д.(53) и неговиот син А.Д.(22), двајцата од Скопје. Околу 06.00 часот на ул.„Методија Шаторов Шарло“, С.Д., кој бил во алкохолизирана состојба, агресивно се однесувал кон полициски службеници кои постапувале по претходна пријава, а при обид да го приведат, полициските службеници биле физички нападнати од неговиот син А.Д. Лицата се предадени на полициски службеници од Полициска станица Аеродром за понатамошна постапка.

фото:Архива