fbpx
вто. Авг 4th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Со закана со оружје ограбиле бензиска пупма

На 15.01.2020 околу 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на ул.„Беласица“, две лица со закана со оружје врз вработените, одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

фото: Архива