fbpx
пон. Сеп 14th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Мицкоски: Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка МАКЕДОНИЈА!

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по полноќ  на својот ФБ профил објави фотографија со разрешената министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи и напиша:

Дисидентите!
Зошто?
Затоа што ја сакаат
мајка МАКЕДОНИЈА!

Дисидентите!Зошто?Затоа што ја сакаатмајка МАКЕДОНИЈА!

Geplaatst door Hristijan Mickoski op Vrijdag 14 februari 2020

фото: ФБ