сре. Апр 8th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Пукано во наргиле-бар во Штутгарт

Напаѓачи пукале кон наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот за среќа нема жртвим затоа што во тоа време немало луѓе во зградата.

Штетата ја забележал вработен во барот. Не е познато какво оружје е користено.

фото: ДПА

 

КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ: