пет. Апр 3rd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Двајца мажи од Скопје тешко ранети ноќеска

Двајца мажи од Скопје се тешко ранети ноќеска, дознава „Слободен печат”.

Ранетите, двасеттина минути после полноќ, со возило „ауди”, додека минувале по улицата „Ферид Бајрам” биле нападнати.

Кон нив било пукано, при што возачот и совозачот од „Аудито” се тешко ранети. Со возило на Итна помош тие биле пренесени во болница.

фото: Архива

КАКО ДА СЕ ЗАШТИТИТЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ: