fbpx
саб. Мај 23rd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Утрово земјотрес во Грција

утрово во 9 ласот и 49 минути по локално време земјотрес во Грција. Земјотресот беше со јачина од 3,9 степени според европската макросеизмичка скала.

Епицентарот беше со длабочина од 2 километри.