fbpx
пет. Сеп 18th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Траперот „Пајак“ со Hell Boy и Mama ја освојува сцената

Христијан Настески кој на сцената настапува под псевдонимот „Пајак“ е новата ѕведа на македонската трап сцена. Тој е автор на музиката и текстовите на двете нумери Hell Boy и Mama кои ги издал до сега, а карактеристичен е по својот стил и специфичната боја на гласот.

„Пајак“ е прва година на  студии по информатика а со музика се занимава од мали нозе.

Погледнете ги двете видеа снимени во продукција на „Дигитал Бокс“ од Охрид.