fbpx
чет. Јул 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Фрчкоски: Да се оданочат банките и крупниот бизнис по 30 отсто од профитот

Ризик власта да биде злоупотребена секогаш постои, сообено во ваква состојба, Собранието  мора да се свика, а владата да внимава со ограничувањето на праваат и слободите на граѓаните – порача во вечерашното отворено студио 24 професорот Љубомир Фрчкоски.

Тој порача дека по ова пандемија владата може да создае социјално општество. И порача на владата да не се плаши да го чепне крупниот капитал и банките. И да им земе и по 30% од профитот за борбата со коронавирусот како владата во Полска.