fbpx
пет. Мај 22nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Вчера во 13.30 часот во СВР Велес 41 годишниот Ш.Ш. од Велес пријавил дека вчера утро околу 05.30 часот од нивната куќа се оддалечил неговиот син, 17-годишниот М.Ш.

Според СВР Велес, полицијата работи на пронаоѓање на момчето. 

фото: Архива