fbpx
сре. Дек 2nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Сулејман Реџепи не е повеќе сингл, се ожена со 50 години помлада девојка

Реисот Сулејман Реџепи кој 4 години беше сингл, одлучил повторно да се жени. Вака пишува на објавата на “Шкупи Нисма” на социјалните мрежи, која ја пренесуат и дел од медиумите на албански јазик, објави Либертас.мк.

“Неговите 74 години не го спречија Сулејман Реџепи да создаде нова лубовно-брачна врска со 50 години помлада девојка. Џематот ни сподели и повеќе информаци, но ние нема да се занимаваме со приватноста на никого. И посакуваме живот како што заслужил”, пишува во објавата на “Шкупи Нисма” на Фејсбук, кој перманентно ги критикув и политиките на ИВЗ.

фото: Архива