Македонија

(ФОТО) Судар во Охрид, повреден моторциклист

Сообраќајна несреќа се случи вечерва околу 19 часот на ул Јане Сандански. Се судрија автомобил и мотор. Во несреќата повреден е моторциклистот кој е пренесен во општа болница Охрид.

To Top