fbpx
нед. Јан 10th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Украдено државното знаме на влезот на жичарница „Водно“

?

На 25.06.2020 околу 22.00 часот на влезот- жичарница „Водно“, И.Б. додека извршувал работни обврски како обезбедување, забележал како пет лица го симнале од јарболот државното знаме и заминале во непознат правец.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

фото: Архива