fbpx
вто. Јун 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Чулев: Очекувам изборите да бидат фер и демократски, граѓаните да не подлегнуваат на притисоци

Во вчерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија министерот Наќе Чулев истакна дека Министерството за внатрешни работи располага со оперативни информации кои говорат дека одредени криминални структури ќе бидат искористени за вршење поткуп и притисок врз гласачите и во таа насока Министерството за внатрешни работи презема соодветни активности на терен.

 Очекувам изборите да бидат фер и демократски и ги повикувам граѓаните да се воздржат од поткуп и да не подлегнуваат на провокации од политички партии и криминалните структури, бидејќи тоа ќе биде најстрого казнето“, истакна Чулев.

Чулев: Очекувам изборите да бидат фер и демократски, граѓаните да не подлегнуваат на притисоци

❗ Во вчерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија истакнав дека Министерството за внатрешни работи располага со оперативни информации кои говорат дека одредени криминални структури ќе бидат искористени за вршење поткуп и притисок врз гласачите и во таа насока Министерството за внатрешни работи презема соодветни активности на терен.🗣️ Очекувам изборите да бидат фер и демократски и ги повикувам граѓаните да се воздржат од поткуп и да не подлегнуваат на провокации од политички партии и криминалните структури, бидејќи тоа ќе биде најстрого казнето.

Geplaatst door Наќе Чулев op Zaterdag 27 juni 2020