fbpx
вто. Јун 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Радмила Шеќеринска и Фатмир Дехари на „Охридско Лето“

Плакат на кој е Радмила Шеќеринска фотографирана во кабинетот на Фатмир Дехари пред симболите на УЧК утрово осамна на повеќе локации низ Охрид, меѓу кои и на огласната табла на фестивалот „Охридско Лето“ на плоштадот во Охрид.

Фестивалот „Охридско Лето“ заради вонредната состојба која траеше до скоро и мерките кои се на сила уште не ја има објавено програмата, па таблата се искористила за политичка активност.

Партиите пред секои избори потпишуваат кодекси но скоро никогаш не се почитуваат.