fbpx
вто. Јун 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Ристовски: Не сум јас осудуван во САД, Станува збор за 55 годишен човек со исто име и презиме

Ристески на  гостување на „Телма“ со Богоески и Грчева,  запрашан за денешните написи дека бил осуден на 18 месеци затвор за кривични прекршоци поврзани со даночните власти во САД, револтирано истакна:

  • Немојте да ширите лаги и невистини. Станува збор за 55 годишен човек со исто име и презиме. Може да видиме за кого станува збор. Ќе го поканиме во Македонија да видиме за кого станува збор. Тоа е различен човек. Станува збор за друг човек со исто име и презиме. Немојте со лаги да ми го нарушувате угледот и честа и да ми правите штета“, истакна Ристовски.

 

Љупчо Ристески за тврдењата дека е осуден во Америка

Љупчо Ристески за тврдењата дека е осуден во АмерикаИмтегра

Geplaatst door One Media op Maandag 29 juni 2020