fbpx
вто. Јун 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Седум вработени во гинеколошко одделение во прилепската болница позитивни на КОВИД 19

Болничарка вработена во акушерско-гинеколошкото одделение во Прилеп инфицирала уште шест свои колеги со кои што работела, други болничарки и медицински сестри, пренесува новинската агенција МЕТА.

Вработената ги криела симптомите и продолжила да оди на работа, пишува МЕТА. По нејзина xocпитализација, извршено е тестирање и потврдено дека уште 6 други вработени се позитивни на Koвид-19.

фото: Архива