fbpx
вто. Јун 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Поранешен американски полицаец призна 13 убиства и 50 силувања

Поранешниот американски полицаец, серискиот криминалец познат како „Голден Стејт килер“, призна 13 убиства, како и околу 50 силувања и упади во домови во Калифорнија во 1970-тите и 1980-тите.

Џозеф Де Анџело (74) призна вина, во рамки на договор со обвинителите кој го штити од смртна казна, во замена за признавање на сите злосторства што ги сторил во 11 окрузи на Калифорнија.

Фото: ABC