fbpx
сре. Јул 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Исчезна 25 годишно момче, семејството бара помош

Исчезнат е 25 годишниот Димитар Мицковски. Неговото семејство и блиски бараат помош. Велат дека посдледно го виделе пред 12 дена, кога заминал да собира печурки. 

Димитар е висок е околу 180 см. Кога заминал бил облечен во тегет тренерки и црно капче.

Ве молиме ако некој го видел или знае нешто веднаш да пријави во полиција. 

И полицијата го бара Димитар. Секоја информација ќе биде од помош, стои во објавите на социјалните мрежи. 

Isceznat e Dimitar Mickovski 12 dena, visok okolu 180 sm 25 godini oblecen vo teget trenerki i crno kapce ,posledno sto…

Geplaatst door Ane Ane op Dinsdag 7 juli 2020