fbpx
пет. Авг 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Мицкоски изгубил во избирачкото место каде гласал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изгубил во избирачкото место каде што гласа, во скопската населба Влае. Според резултатите објавени од Државната изборна комисија, а споределени на социјалните мрежи, во тоа избирачко место победила коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ.

Резултат од избирачкото место кај што гласа Мицкоски е спореден и на социјалните мрежи.

„’Шпиценкадидатот’ Мицкоски не го гласаат ни во неговото маало во Влае, каде што убедливо губи на секои избори! ВМРО-ДПМНЕ, дајте друго дете“, стои во објавата на страната „Сеир“.

„Шпиценкадидатот“ Мицкоски не го гласаат ни во неговото маало во Влае, каде што убедливо губи на секои избори!ВМРО-ДПМНЕ, дајте друго дете!

Geplaatst door Seir op Donderdag 16 juli 2020