fbpx
сре. Авг 5th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Пожари кај Подгорица

Пожари избувнаа на повеќе локации во Подгорица доцна синоќа, а голем пожар гореше во населбата Велје Брдо.

Утрово овој пожар е локализиран, а првиот човек на Службата за заштита и спасување, Горан Јанковиќ рече дека пожарникарите излегле на теренот во Велjе Брдо и засега куќите и далноводите не се загрозени.

Според првиот човек на Службата за заштита и спасување, Горан Јанковиќ пожарот во Велjе Брдо бил подметнат.