fbpx
саб. Авг 1st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

27 годишно момче од Битола позитивно на КОВИД 19 почина на Инфективната клиника во Скопје

Починатиот пациент 27 годишно момче од Битола, хоспитализиран беше на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од 27 јули, соопштија од министерството за здравство.
Претходно беше хоспитализиран на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола.