fbpx
чет. Јан 21st, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Почина жена по пад од поткровје

Жена од Батинци почина на лице место по пад од поткровје.

Настанот се случил синоќа, а според информациите од полицијата, станува збор за жена на возарст од 34-години.

Смртта ја констатирал доктор од итна медицинска помош. На местото на настанот излегла екипа од СВР Скопје и за настанот е запознаен јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на семејството.