fbpx
чет. Јул 29th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Верижен судар на Стража, пет лица повредени

На 01.08.2020 во 08,40 часот на магистрален пат Кичево-Скопје, пред превој „Стража“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „рекстон“ сопственост на МВР, управувано од полициски службеник, патничко моторно возило „фолксваген“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ф.Б.(22) од Тетово, патничко моторно возило „опел корса“ со тетовски регистарски ознаки управувано од А.Б.(22) од Тетово и патничко моторно возило „цитроен“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од В.Т.(24) од Гостивар. По незгодата со возило на итна медицинска помош возачот на патничко моторно возило „цитроен“ В.Т. со неговите сопатници Ј.Г.(20), В.Г.(23), Г.Т.(20) и Ц.М.(20) сите во Гостивар биле пренесени во Ургентен центар во Гостивар. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар.