fbpx
пет. Сеп 25th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Филипче со Нина Групер на Охридско Лето

Министер за здравство Венко Филипче кој во 2020 ќе остане запаметен по борбата со Ковид 19, но и по отворените и јавни понуди за брак и средби кои до него ги испраќаа госпоѓици и госпоѓи на отворањето на јубилејното шеесетто Охридско Лето се појави со министерката за финансии Нина Ангелоска.

ВИДЕО: