fbpx
пет. Окт 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Скопје 1

За Владата на Заев, Франција и Германија кои превземаа поинтензивни мерки и протоколи за превенција од #COVID заразата прават грешка...

Пред да почнам со изјавата би сакала да ве известам дека поради огромните бројки на заболени од вирус, вечерва одлучивме...

Педесетгодишен прилепчанец три години ја малтретирал својата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дејствија....

Премиерот Заев одоговори на новинарски прашања после одржаната седница на Советот за безбедност од страна на претседателот Пендаровски. На прашањето...

Претседателот на Алијансата за Албанците Зиадин Села, придружуван од генералниот секретар Арбен Таравари и заменик-претседателот Вулнет Ферати, престојуваше во Тирана...

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче по деветтата седница на Советот за безбедност за актуелната ситуација со пандемијата на...