fbpx
вто. Мај 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Скопје 1

На социјалните мрежи се појави снимка од необична свадба во Краснодар. Под снимката се наведува дека парот се венчал во една од...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев гостуваше во емисијата „Детектор“ каде што посочи дека ДИК има доставено мислење дека им...

Честитка од градоначалникот Константин Георгиески до сите граѓани со исламска вероисповед. Во честитката се вели: На сите граѓани со исламска...