fbpx
вто. Мај 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Скопје 1

Нека ни е честит денот на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј. Секое одбележување на денот на сесловенските просветители одново...

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев во име на Коалицијата „Никогаш северна - само Македонија упати честитка по повод одбележувањето ...

На вчерашната прес-конференција одржана по повод првата трансплантација на срце во нашата земја на Клиниката за Државна Кардиохирургија, Националната Координаторка...

Интензивни се контролите што, координирано ги преземаат СВР Охрид, граничната-езерска полиција, регионален центар Запад и Државниот инспекторат за земјоделие, со...