fbpx
вто. Јун 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Видео и Фото

Турските власти соопштија дека четири лица загинале, пренесе агенцијата АФП, по земјотресот. https://www.facebook.com/100138674669995/posts/185425116141350/?vh=e&d=n Некои жители на овој регион на страниците...

Големите пожари што ја уништуваат Австралија произведуваат толку многу топлина што создаваат свои време-системи, вклучително и огнени торнада. Противпожарната служба...